Netflix Disney İçeriklerini Kaybetmek İstemiyor

Netflix Disney İçeriklerini Kaybetmek İstemiyor

82 views
0
PAYLAŞ

Sevilen internet televizyonu Netflix ünlü yapım şirketi Disney’in içeriklerini kaybetmemek adına yeni çıkar yolları arayacak.

Kısa bir süre önce 2019 yılında kendi video servisini çıkartacağını açıklayan Disney bu hamleyle birlikte içeriklerini Netflix üzerinden çekeceğini duyurmuştu. Disney’in bu açıklamasının ardından hem Disney’in hem de Netflix’in hisselerinde önemli kayıplar yaşanmıştı. Disney’in bu açıklamasının ardından ne yapacağını düşünmeyen başlayan Netflix Disney içeriklerini elinde tutmak istiyor.

Konuyla ilgili olarak kısa süre içinde açıklama yapan Netflix içerik yöneticisi Ted Sarandos, Disney’in içeriklerini Netflix üzerinden çekmemesi için yeni görüşmelerin hemen başlatıldığını dile getirdi. Disney’in açıklamasına göre ilk olarak Disney ve Pixar ürünleri Netflix üzerinden kaldırılacak ve yeni içerikleri eklenmeyecekti. Disney, Marvel ve Star Wars içeriklerinin Netflix üzerinde ki akibetleri için herhangi bir açıklama yapmamıştı.

Netflix üzerinde Marvel içeriklerinin çoğunluğu düşünüldüğünde ve Marvel içeriklerinin Netflix üzerinde oldukça sevildiği düşünüldüğünde Marvel içeriklerinin kaldırılması Netflix için çok önemli bir kayıp olabilir.

Görüşmelerin halen devam ettiği göz önüne alındığında konuyla ilgili olarak Netflix ve Disney’in daha çok görüşeceğini kestirmek güç değil.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK