Google Küçük Boyutlu Search Lite Uygulamasını İndirmeye Sundu

Google Küçük Boyutlu Search Lite Uygulamasını İndirmeye Sundu

129 views
0
PAYLAŞ

Android işletim sistemini kullanan düşük akıllı telefonlar için üretilen düşük kapasiteli ve telefonu fazla yormayan uygulamalara her gün bir yenisi daha ekleniyor. Son olarak Google kendi Search Lite uygulamasını indirmeye sundu.

Facebook, Microsoft ve Spotify gibi dev firmaların düşük seviyeli akıllı telefonlar için çıkartmış olduğu uygulamalar hem daha az alan hem de sistemi daha az yorarak kullanıcılarının kısa sürede beğenisini kazanmıştı. Bu uygulamaların sevildiğini göre Google öncelikli olarak çevrimdışı video özellikli düşük boyuta sahip YouTube uygulamasını kullanıcılarına sunmuştu. Google şimdi de özellikle Hindistan’da bulunan kullanıcılar için Search Lite uygulamasını duyurdu. Kullanıcılar bu uygulama ile birlikte Google üzerinden arama yapabildikleri gibi çeşitli Google servislerine de erişebiliyor. Google’ın Search Lite uygulaması Google adıyla bilinen uygulamadan farklı olarak daha düşük RAM ve alan tüketmekle birlikte ayrıca sistem dostu ve kullanıcı dostu bir politika izliyor.

Google’ın Search Lite uygulamasının içinde kullanıcılara arama özelliğine ek olarak haber, hava durumu ve çeviri uygulamalarıyla birlikte internet sayfalarının internet yokken de okunabilmesi için kaydedilmiş sayfalar uygulaması da bulunuyor.

Google’ın Search Lite uygulaması şimdilik sadece Endonezya ve Hindistan’da bulunan kullanıcılar için sunuluyor. Google’un Search Lite uygulamasının ilerleyen sürede diğer ülkelerde bulunan kullanıcılara da sunulması bekleniyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK