Google Drive Artık Bilgisayarınızı Yedekleyebilecek

Google Drive Artık Bilgisayarınızı Yedekleyebilecek

183 views
0
PAYLAŞ

Google tarafından kullanıcıların uzak sunucuda bilgi ve belgelerini saklayabilmeleri için sağlamış olduğu sanal depolama alanı olan bulut teknolojisine Google Drive uygulaması deniliyor. Google tarafından Drive uygulamasına sunmuş olduğu son güncelleme sayesinde bilgisayarınızın dahi yedeklenmesi mümkün olacak.

Artık yeni dönem teknolojisi ile birlikte depolama birimlerin fiziksel olarak yanınızda bulundurulması hem maliyetli hem de güvensiz olmaya başladı. Bu güncelleme sayesinde Mac ve PC’ ler için standart Drive ve Foto yedekleme uygulamalarının yerine Yedekle ve senkronize et seçeneği sunulacak. Google tarafından yapılan resmi açıklamanın içeriğine göre 28 Haziran 17 tarihinde gündelik kullanıcıların bilgisayarlarında bulunan tüm belgelerini yedekleme ve senkronizasyon edebilme özelliğini devreye sokacağız. Mac ve PC’nizin geçerli sürümlerini edinerek kullanabileceksiniz denilmiştir.

Burada dikkat çekilen nokta tüketici kullanıcılar açısından tam yedekleme imkânı sunulduğu, kurumsal odaklı yani ticari olarak yedekleme kullananların Drive File Stream uygulamasının serbest bırakıldığı ana kadar Drive kullanmaya devam etmeleri gerekmektedir.Drive bilgi güvenlik zafiyeti oluşturacak mı bekleyip göreceğiz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK