Google Allo Uygulamasının Masaüstü Sürümünü Kullanıma Sundu

Google Allo Uygulamasının Masaüstü Sürümünü Kullanıma Sundu

100 views
0
PAYLAŞ

Google’ın geçtiğimiz yıl Duo ile birlikte duyurduğu Allo uygulamaları geliştirilmeye devam ediliyor. Google şimdi de akıllı mesajlaşma uygulaması Allo artık bilgisayarlarda da kullanılabilecek.

Google’un sadece mobil platformlarda kullanılan akıllı mesajlaşma uygulaması Google Allo artık kullanıcılar tarafından masaüstünde de kullanılabilecek. Kullanıcıların artık mesajlaşma uygulamalarını fazla kullanmasının ardından pek çok mesajlaşma uygulaması masaüstü sürümlerini duyurmuştu. Skype, WhatsApp, LINE, Facebook Messenger ve Discord gibi uygulamalarının mesajlaşma hizmetlerini masaüstünden de sunmasının ardından Google’da kendi akıllı mesajlaşma servisi Google Allo’nun masaüstü sürümünü duyurdu.

Google’ın Allo mesajlaşma servisinin masaüstü sürümünü kullanmak ise biraz zahmetli. Şimdilik sadece Google’ın Android işletim sistemine sahip olan Google Allo kullanıcıları Allo’nun masaüstü sürümünü kullanabiliyor. Google’ın Chrome internet tarayıcısından g.co/alloforweb adresine girmeleri gereken Android kullanıcıları sonrasında ise Android cihazları üzerinden Menü > Web için Allo > QR Kodunu Tara adımlarını izleyerek ekranda yer alan QR kodu telefonlarına okutarak Allo’yu masaüstünde kullanabilecekler. Kullanıcılar bu sayede tıpkı WhatsApp’ın web ve masaüstü sürümlerinde olduğu gibi QR koduyla Allo uygulamasını da kullanabilecekler.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK