Game of Thrones Hackerlarına Tutuklama Şoku

Game of Thrones Hackerlarına Tutuklama Şoku

97 views
0
PAYLAŞ

HBO’nun popüler dizisi Game of Thrones’un bölümlerinin hackerlar tarafından çalınmasının ardından olayın yankıları sürmeye devam ediyor. Son olarak dizinin bölümlerini sızdırdığı nedeniyle hackerlar tutuklandı. HBO’nun popüler dizisi Game of Thrones’un bölümlerinin hackerlar tarafından çalınmasının ardından olayın yankıları sürmeye devam ediyor. Son olarak dizinin bölümlerini sızdırdığı nedeniyle hackerlar tutuklandı.
Bilindiği gibi pek çok kişinin büyük beğeniyle izlediği HBO’nun Game of Thrones dizisinin yeni bölümleri Ağustos ayının başında bir grup hacker tarafından ele geçirilmiş ve dizinin 7. Sezonunun 4. Bölümü internet üzerinden sızdırılmıştı.
Yaşanılan bu olayın ardından HBO’nun ne yapacağı merak edilirken HBO bu hacklemelerin durdurulmasında görev alacak hackerlara 250 bin dolar vereceğini açıklamıştı. Olayla ilgili olarak yeni gelişmeler Hindistan’da yaşandı. Game of Thones dizisinin yeni bölümlerinin hacklenmesiyle ilgili soruşturma başlatan Hintli yetkililer Hindistan’ın Mumbai şehrinde bulunan Prime Focus Technologies adı altında çalışan ve bu sistemle bağlantısı bulunan 4 kişiyi tutukladı.
Prime Focus Technologies Hindistan’da HBO’nun partneri olan Star India’nın verilerini yönettiği için soruşturmada böyle bir gelişmenin yaşanması oldukça önemli. Bilindiği gibi HBO’nun Game of Thones dizisinin sızdırılan bu bölümü ilk olarak Reddit üzerinde duyurulmuş ve internette bu mesaj hızlı bir şekilde yayınlanınca mesaj sahibi tarafından kaldırılmıştı. Reddit’te bu mesajı yayınlayan kullanıcının kanıtlarının izini süren yetkililer sızıntıların kaynağının Star India olduğunu çok geçmeden anladı. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Star India ise böyle bir durumun ilk defa yaşandığını ve HBO ile birlikte yetkililer ile iş birliği içinde olacaklarını dile getirdi.
Yapılan açıklamaya göre yakalanan sanıkların soruşturması ise 21 Ağustos’a kadar devam edecek.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK