Firefox Yeni Sürümde VR Desteğine Kavuşacak

Firefox Yeni Sürümde VR Desteğine Kavuşacak

104 views
0
PAYLAŞ

Sevilen internet tarayıcısı Mozilla Firefox’un yeni sürümü VR desteğine sahip olacak. İşte tüm detaylar.

İnternet tarayıcıları arasında sevilen Mozilla Firefox kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Firefox son olarak yeni sürümünde kullancılarına VR desteği sunacak.

Günümüzde pek çok ürün tarafından kullanılan ve sevilen VR teknolojisi farklı alanlarda da kullanılmaya başlanıyor. Son olarak popüler internet tarayıcısı Mozilla Firefox’un da bu desteğe kavuşacağı açıklandı.

Bilindiği gibi Mozilla’nın VR çalışmaları VR’ın yaygınlaşmaya başladığı tarihlerde kendini göstermişti. 2015 yılında Oculus Rift desteğine kavuşan Mozilla Firefox’un geçtiğimiz günlerde duyurulan ve bugün çıkacak olan sürümü de WebVR’ı destekleyecek. Böylelikle Mozilla’nın Firefox Google Chrome ve Microsoft’un yeni nesil internet tarayıcısı Microsoft Edge’in ardından VR desteğine kavuşmuş oldu.

Firefox’un bu yeni sürümünün en dikkat çekici yanı her ne kadar VR desteğine kavuşmuş olması olarak görülse de aslında tarayıcı içinde çekilen ekran görüntülerinin tarayıcıdan çıkmadan paylaşılması özelliği de Firefox’un yeni sürümüyle birlikte gelen ve dikkat çekici özelliklerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Mozilla yaptığı son açıklamada “Firefox üzerinde kolayca ekran görüntüsü alabilecek ve bunu Firefox programından çıkmayarak güvenli seçeneklerle paylaşabileceksiniz” denildi.

Gelen bu özelliğin gelecekte dosya paylaşımına da sahip olacağı konuşuluyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK