Facebook Messenger Sohbete Dayalı Spotify’dan Şarkılar Önerecek

Facebook Messenger Sohbete Dayalı Spotify’dan Şarkılar Önerecek

95 views
0
PAYLAŞ

Sosyal medya devi Facebook ile online müzik platformu platformu Spotify geçtiğimiz aylarda ortaklıklarını duyurmuştu. Facebook ve Spotify şimdi de kullanıcılara şarkılar önerecek.

Facebook’un mesajlaşma platformu olan Facebook Messenger platformu kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Spotify ile birlikte yeni özellikler sunmak için ortaklık sunduğunu açıklayan Facebook ile Spotify’ın ortaklığı meyvelerini vermeye başladı.

Kullanıcılar artık Facebook Messenger üzerinden konuşmalarına göre Spotify şarkıları dinleyebilecekler. Kullanıcıların arkadaşlarıyla yaptıkları sohbete göre şarkı önerisinde bulunacak. Yani konuşmanızda bir şarkıcının ya da bir grubun adı geçiyorsa Facebook Messenger’da Spotify üzerinden o kişi ya da grubun popüler şarkılarını önerecek.

Ayrıca Facebook Messenger üzerinden sohbet ederken Spotify’dan şarkı dinlemeniz de mümkün olacak. Facebook Messenger’a bir şarkı ismi yazdığınızda o şarkı Spotify üzerinden dinlenebilecek.

Facebook ve Spotify’ın bu ortaklığı gösteriyor ki kullanıcıların Facebook Messenger kullanımı ve Spotify kullanımı arttırılmak istiyor. Alanlarında etkili isimlerden olan Facebook ve Spotify’ın bu ortaklığının ilerleyen süreçte daha da geliştirileceği ve Apple Music gibi diğer online müzik dinleme platformlarına karşı önemli bir üstünlük elde etmek istediği görülüyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK