Apple’ın Irkçılık Karşıtı Hamlesi!

Apple’ın Irkçılık Karşıtı Hamlesi!

118 views
0
PAYLAŞ

Apple‘ın siyasi anlamda son dönemlerde yaşanan olaylardan etkilenip alacağı kararları bunu göz önünde bulundurarak aldığı yeni bir durum söz konusu. Apple‘a ait olan en güvenilir ödeme sistemi arasında yer alacak  Apple Pay, dünyanın bir çok sitesinde aktif olarak kullanılıyor.

Apple‘ın almış olduğu kararda beyazların daha üstün olduğunu gösteren satış platformlarından Apple Pay sistemini kaldıracağı. Nazi temalı, siyahileri yok sayan, beyazlara üstünlük sağlayan, bu tarz düşüncelere sahip olan bu konu hakkında sitelerinde görsellere yer veren platformların artık bu sistemi kullanmaları Apple’dan almış olduğu bilgiye ve BuzzFeed News‘in raporuna göre  mümkün olmayacak.

Son zamanlarda bir çok insanı etkileyen Charlottesville olayları olduğu zaman bazı internet siteleri bu durumla alakalı ‘Beyaz Gurur’ gibi aksesuar satışı başlatıp bu satışlarında çoğu kişi tarafından alınması ırkçı karşıtı bir çok insanın bu konuda ayaklanmasına sebep olmuştu. En eski ödeme yöntemlerinden olan PayPal de aynı konuda yapmış olduğu adımla bazı online satış sitelerinden kendini çekmişti. Umarız diğer platformlarda aynı tepkiyi vereceklerdir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK