Apple Kendi TV İçerikleri İçin Kesenin Ağzını Açtı

Apple Kendi TV İçerikleri İçin Kesenin Ağzını Açtı

118 views
0
PAYLAŞ

Ünlü İngiliz sunucu James Corden’ın pek çok kişi tarafından büyük bir beğeniyle izlenen Capool Karaoke programını kendi bünyesine katan Apple kütüphanesinde bulunan kendi içeriklerini arttırmak istiyor. Daha önce de pek çok kez medya işine gireceği söylenen Apple görünüşe göre bu anlamda artık daha sıkı çalışamaya başladı. Bu anlamda medya alanında kendi içeriklerini üreterek Netflix ve Amazon Prime gibi bir platform olmayı amaçlayan Apple HBO’nun beğenilen dizilerinden olan Westworld ve Netflix’in en beğenilen yapımlarından olan Stranger Things gibi kaliteye sahip yapımlarla izleyicilerin karşısına çıkmayı amaçlıyor.

Daha önce Sony Pictures Television’ın eski başkanları olan Jamie Erlicht ve Zack Van Amburg’u kendi bünyesine dahil eden Apple bu isimlerin internet yazılımları ve servislerinden sorumlu kişisi olan Eddy Cue’ye bağlı halde çalışacaklarını açıklamıştı. Jamie Erlicht ve Zack Van Amburg’un Apple’ın video program biriminde görev alacağını açıklayan Apple görünüşe göre kendi içerikleri için de kesenin ağzını açıyor.

The Wall Street Journal’in haberine göre kendi içerikleri için başlangıçta 1 milyar doları gözden çıkaran Apple daha sonrasında bu parayı arttıracak. HBO’nun kendi orijinal içerikleri için daha 2 milyar doları gözden çıkarttığı ve Netflix’in ise yıl sonuna kadar kendi orijinal projeleri için 6 milyar doları gözden çıkartacağını açıklamasının ardından Apple’ın kendi özgün içerikleri için gözden çıkarttığı 1 milyar doların başlangıç için iyi bir tutar olduğu görülüyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK