Ünlü İnternet Televizyonu Netflix En önemli İçerik Sağlayıcısı Disney’i Kaybetti

Ünlü İnternet Televizyonu Netflix En önemli İçerik Sağlayıcısı Disney’i Kaybetti

102 views
0
PAYLAŞ

Özellike gençlerin sevdiği video platformlarından birisi olan Netflix’in en önemli içerik sağlayıcılarından Disney’in artık Netflix’e içerik sağlamayacağı ortaya çıktı.

Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan popüler internet televizyonu Netflix’in önemli içerik sağlayıcılarından birisi olan Disney artık içeriklerini Netflix ile paylaşmayacak.

Disney’in aniden böyle bir karar almasının nedeninin Netflix kaynaklı olmadığı bu sebebin sadece Disney’in artık kendi internet televizyonu platformu oluşturmak istediğini dile getirdi.

Yoluna artık kendi içerik platformuyla devam etmek istediğini dile getiren dünyaca ünlü Disney uzun bir süredir gayet sıcak ilişkiler gerçekleştirdiği Netflix üzerinden kendi içeriklerini kaldırcak. Öncelikli olarak Disney yapımlı içeriklerin çok kısa bir süre içinde Netflix üzerinden kaldıracağını açıklayan Disney yine kendi yapımı olan ve Netflix için oldukça önemli olan Marvel içerikli yapımları ve dünya üzerinde milyonlar tarafından sevilen Star Wars yapımlarının Netflix üzerinden kaldırılıp kaldırılmayacağı yönünde herhangi bir açıklama yapmadı .

Konuyla ilgili olarak taraflar herhangi bie açıklamada bulunmasalar da Disney’in 2019 yılı itibariyle Netflix platformundan ayrılacağı dile getiriliyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK