Tim Cook’tan Dil Öğrenme Tavsiyesi

Tim Cook’tan Dil Öğrenme Tavsiyesi

Apple'ın dünyaca ünlü CEO'su Tim Cook tarafından yapılan açıklamada insanların hala İngilizce'yi öğrenmeye çalıştığını ancak bilgisayar kodlamasını öğrenmelerinin çok daha faydalı ve önemli olduğunu söyledi.

72 views
0
PAYLAŞ

Apple’ın dünyaca ünlü CEO’su Tim Cook tarafından yapılan açıklamada insanların hala İngilizce’yi öğrenmeye çalıştığını ancak bilgisayar kodlamasını öğrenmelerinin çok daha faydalı ve önemli olduğunu söyledi.

Timm Cook tarafından verilen bilgilere göre kod dillerinin tüm okullarda okutulmasının zorunlu hale gelmesi gerektiğini önümüzdeki dönemlerde insanların sadece teknolojik gelişimler üzerinden ayakta kalacağını ve bu yollarla anlaşacaklarını belirtti.

Etrafımızda bulunan küçük büyük tüm cihazların ve hatta araçların çeşitli kodlara sahip olduğunu ve bu kodların geliştirilebilmesi ve yenilenmesi sonucunda tüm insanlığın çağ atlayabileceğini ancak bunu yapabilmek için yeni kod uzmanlarının bir yandan yetişiyor olması gerektiğini belirtti.

Aynı zamanda Apple örneğinde olduğu gibi kendisinin tüm dünya dillerine hakim olmadığını ancak kodlama bildiği için tam 7 milyar kişi ile anlaşabildiğini söyleyen Cook, aynı zamanda kazanç anlamında da tüm mesleklerden daha fazla bir getirisi olduğunu söyledi.

Dünyanın en büyük iş arama motoru kabul edilen Glassdoor yayınladığı raporda da en fazla getirisi olan finansal sektör işlerinin başında bilgisayar programcılığı olduğunu yayınlayarak Cook’un görüşlerinin ne kadar haklı olduğu ortaya çıkarmış oluyor.

Apple işletim sistemi Swift adı verilen bir programlama dili ile kodlanırken Cook bu dilin her yaştan öğrenciye hitap edebilmesi ve öğrenmeye teşvik edilmesi açısından geliştirileceğini ve eğer adımlar doğru atılırsa ilerleyen yıllarda insanoğlunun çok farklı bir boyuta gelebileceğini söyledi. Şuan da bile Swift dili öğrenmek isterseniz birçok farklı dile çevrilmiş olarak bulunan ders müfredatlarına sahip olabilirsiniz. Bu özellik Apple tarafından ücretsiz olarak sunulan tek özellik olma özelliği de taşıyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK