Smart Connector Apple’ın İstediğini Veremedi

Smart Connector Apple’ın İstediğini Veremedi

91 views
0
PAYLAŞ

Apple’ın iPad Pro modellerinde kullandığı ve kolaylıkla aksesuar bağlanmasına imkan tanıtan Smart Connector bağlantı noktası Apple’a istediği şeyi veremedi.

Gelecekte iPhone modellerine de geleceği konuşulan Apple’ın şimdilik sadece iPad Pro modellerinde kullandığı Smart Connector bağlantı noktası kullanıcıların xkolayca aksesuar bağlamasına imkan tanıyordu.

Araştırma şirketi Fast Company’nin yaptığı açıklamaya göre Apple’ın Smart Connector bağlantı noktası üreticiler tarafından ilgi görmedi. Apple’ın üreticilere bir türlü benimsetemediği Smart Connector bağlantı noktası raporda tam bir fiyasko olarak adlandırıldı.

Raporda ayrıca Smart Connector bağlantı noktasıyla çalışan 4 ürünün olduğu ve bu ürünlerden birisinin Apple’ın Smart Connector’lü klavyesi olduğu ve diğer 3 ürünün de Logitech’e ait olduğu bilgisine yer verildi.

Özellikle iOS 11 ile birlikte çok daha ileri bir seviyeye gelen iPad Pro modellerinin daha çok kullanılmaya başlanmasıyla Apple’ın Smart Connector bağlantı noktasının üreticiler tarafından da tercih edilmeye başlanacağı düşünülüyor. Geçmişte sektöre getirdiği yeni bağlantı noktalarını kısa bir sürede kabul ettirmeyi başaran Apple bakalım ilk defa bir üründe başarız olacak mı?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK