Sim Kartlarınız Mobil Cihazlarınıza Gömülü Olacak

Sim Kartlarınız Mobil Cihazlarınıza Gömülü Olacak

167 views
0
PAYLAŞ
Olimpicshop

Mobil cihazlarımızda kullandığımız sim kartlar artık cihazlarımızda gömülü olarak gelecek. Çok yakın zamanda geçilmesi düşünülen teknoloji sayesinde artık GSM müşterileri sürekli sim kart değiştirmek zorunda kalmayacak.

Yeni dönem teknolojisi kendisini her alanda hissettiriyor. Fakat en sık gelişimin yaşandığı alan mobil teknolojilerdir. Donanım alanında sürekli yaşanan gelişmelerden sonra kablosuz bağlantılar konusunda da gelişmeler yaşandı. Hatta bu gelişmeler kablolu bağlantıları geçmeyi başardı. Özellikle yaşanan 4.5 G internet bağlantısı gelişmesi yakında gelecek olan 5G ile beraber büyük fark yaratmayı başardı.

Normalde GSM operatörleri her kullanıcısına ayrı bir kart tanımlayarak hizmet veriyor. Fakat dünyada neredeyse 800 tane mobil operatör bulunuyor ve bunların hepsinin kendi kartları var. Bu operatörlerin müşterileri ise her operatör değişikliğinde veya taşıma işleminde kartlarını değiştirmek zorunda kalıyor.

Önde gelen teknoloji firmaları ise artık yaşanan bu kart değiştirme olaylarının önüne geçmek için çalışmalar yapıyor. Yakında karşımıza çıkması planlanan eSim ise tek tip sim kart sistemi olarak dikkat çekiyor. Hatta telefonunuzu satın alırken bu sim karta sahip olabileceksiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK