Lg yeni ekran teknolojisini tanıttı

Lg yeni ekran teknolojisini tanıttı

152 views
0
PAYLAŞ

Televizyon denildiğinde sıralamarın başında saydığımız LG firması yenilikler ile göz doldurmayı başarabiliyor.Lg buyün dünyada bir ilk olan 77 inç esnek paneli teknoloji dünyasına duyurdu.

LG bugün yapılan etkinlikte dünyada ses getirecek olan bir teknolojiyi hayata geçirdi. LG Display dünyanını ilk 77 inç esnek panelini resmi olarak lansmanda duyurdu. Yapılan bu yenilik tüm dünyada büyük yankı uyandırdı.

LG 77 inçlik esnek panel ile oldukça iddialı bir sunum sergiledi. Yapılan etkinlikte panelin yüzde 40 şeffaflık oranı ve aynı zamanda OLED esnek panel olarak 3840×2160 Ultra HD çözünürlüğe sahip olması bu paneli kullanan televizyon sahiplerini fazlasıyla memnun edecek.

Yarı çapı 80mm olan panelin ve sayılan özelliklere sahip hiç bir rakibi bulunmamakta. İlerleyen zamanlarda karşı rakibi dünyaca ünlü bir diğer üretici Samsun bu yapılan yeniliğe nasıl cevap verecek tüketiciye nasıl yenilikli bir ürün sunup bunun üzerine geçecek ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Tasarımı oldukça ince ve esnek olması 4K görüntünün akıcılığında bambaşka bir estetiklik sunması ve bu ürünün OLED tabanlı olması rakiplerini geride bırakmışa benziyor. LG Display ekibi OLED ekrana sahip ürünlerini geliştirmek için bunun da üzerine çıkmaları için koredeki fabrikada her gün çalıştıklarını söyledi.

2013 Yılından beri gerek normal televizyon gerek ise yeni teknoloji olan OLED tv lerde tartışmasız rakiplerinin bir adım önünde olan LG Display ilerleyen günlerde nasıl bir yenilik yapağı şimdiden merak konusu bakalım bu liderliğini ne kadar sürdürebilecek.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK