Ferrari Superfast Türkiye’de 3,5 Milyon TL

Ferrari Superfast Türkiye’de 3,5 Milyon TL

İlk olarak bu yıl yapılan Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılan Ferrari 812 Superfast tam 3,5 milyon TL'lik dev rakamı ile Türkiye satışa sunularak araba meraklılarının ilgisine bırakıldı.

86 views
0
PAYLAŞ

İlk olarak bu yıl yapılan Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Ferrari 812 Superfast tam 3,5 milyon TL’lik dev rakamı ile Türkiye satışa sunularak araba meraklılarının ilgisine bırakıldı.

Bugüne kadar yapılan ve gelmiş geçmiş en güçlü ve en hızlı modeli olarak lanse edilen yeni araç Ferrari’nin 70. yılına özel olarak üretildi. 820 bin 770 Euro yani 3,5 milyon liraya satılmakta olan model tam 800 HP’lik bir motor gücüne sahip. FerMas Müdürü Sinan Saip Bel tarafından yapılan açıklamada bu modelden Türkiye’ye şuan için 1 adet geldiği söylenerek ilk modelin satıldığı ve bu ay içinde sahibine verileceği belirtildi.

2019 yılı teslim alınması üzerine ön siparişlerin ülkemizden gelmeye devam ettiğini belirtilerek, satışın iyi bir boyuta ulaşmasının beklendiği açıklandı.

F1 motorlarından ilham alınarak yapılmış olan yeni motor 6,5 litrelik V12 yapılı ve tam 800 HP’ye sahip olma özelliğinin yanında 7000 d7d ve tam 718 Nm’lik bir tork değeri üretebiliyor. Düşük devirlerde bile yüksek performans ve hız sağlayan model bugüne kadar üretilmiş en hızlı ve güçlü Ferrari motoru olma özelliğini de taşıyor.

Çift kavramalı bir şanzımana sahip olan model aynı zamanda vites değiştirme sürelerini en aza indirmeyi başarabilerek çok daha iyi bir gaz tepkisi sağlamaya olanak sağlıyor. Araç gücünün kusursuz olarak yere aktarılması ve kontrolün en üst noktaya çıkarılabilmesi için 70 yıldır ilk kez EPS sistemi kullanılmaya başlanmış.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK