DJI Droneları İçin Gizlilik Modu Getirdi

DJI Droneları İçin Gizlilik Modu Getirdi

108 views
0
PAYLAŞ

Çin’in önemli drone üreticilerinden olan ve Drone denilince akla gelen ilk markalardan olan DJI bir yandan yeni Drone modellerini tanıtırken bir diğer yandan da mevcut drone modelleri için çeşitli iyileştirmeler sunuyor. DJI şimdi de droneları için gizlilik modu getirdiğini duyurdu.

Bilindiği gibi DJI’ın dronelarının kullanımı esnasında sürekli olarak internete bağlanma zorunluluğu bulunuyor. Bu sayede çeşitli verileri DJI sunucularına aktaran drone’lar kullanıcıların da uzun süredir canını sıkıyordu. Bu durumun farkında olan DJI müşterilerinin gizliliğini korumak adına çevrimdışı mod özelliğini sunarak verilerin gizli ve güvenli kalmasını sağlamış olacak.

Dünyanın önemli drone üreticilerinden birisi olan DJI kullanıcıların uzun süredir eleştirdiği süreki internete bağlı olma durumunda iyileştirmeye gideceğini duyurdu. DJI droneları artık Eylül soruna kadar gizli mod özelliğine kavuşacaklar. DJI’ın bu özelliği özellikle ABD ordusunun DJI üretimi droneları hakkında halkı uyarmasının ardından böyle bir hamle gerçekleştirmesi dikkat çekti.

Bir diğer yandan DJI mobil cihazlar için kullanılan DJI GO uygulamasında da önemli yenilikler gerçekleştirecek. Bilindiği DJI GO uygulaması sürekli olarak internete bağlanıyor ve en güncel harita bilgileri ve çeşitli coğrafi verile kullanıcıların bilgisine sunuyordu. Şimdilik DJI GO’nun gizlilik moduna dahil olup olmayacağını açıklamayan DJI ancak DJI GO kullanıcıların video ve uçuş kayıtlarının kesinlikle güvende olduğunu dile getirdi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK