Çok Kullanıcı Destekli Holografik Masası Çok Yakında Çıkacak

Çok Kullanıcı Destekli Holografik Masası Çok Yakında Çıkacak

105 views
0
PAYLAŞ

Bilim kurgu filmlerinin en önemli öğelerinden birisi olan ve pek çok kişi tarafından merakla beklenen holografik masalar sonunda gerçekleşti.

Sanal gerçeklik destekli öğelerin son zamanlarda pek çok alanda kullanılmaya başlanmasıyla birlikte sanal gerçeklik teknolojisinde de önemli gelişmeler olmuştu. Sanal gerçeklik alanında yaşanan bu önemli gelişmelerin ardından bilim kurgu filmlerinin olmazsa olmazı olan holografik masalar da gerçek oldu. Avustralya merkezli Euclideon şirketi holografik masa yaptıklarını duyurdu. Bu masayı kullanmak için ise sadece bir adet gözlüğe ihtiyaç var.

Bugüne kadar pek çok firma bu alanda yatırım yapmış ve kendi ürünlerini duyurmuştu. Ancak duyurulan bu ürünler ne yazık ki tüketiciler tarafından olumlu karşılanmamıştı. Bu ürünlerin başarısız olmasının nedeni ise insanların bu masaları çoklu kullanımda kullanamaması ve kişilerin masayı aynı bakış açısıyla göremedikleri için görüntüde önemli bozukluklar yaşanıyordu.

Ancak Euclideon ekibinin geliştirdiği bu masa tasarım ve kod anlamında bu sorunu çözüyor. 1.5 x 1.5 metrelik bir uzunluğa sahip olan bu masaların Şubat 2018’de satışa sunulacağı açıklandı. Açıklamalara göre masanın fiyatı 47.000 dolar seviyesinde olacak.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK