Apple’ın Yüzü Macbook’la Gülüyor

Apple’ın Yüzü Macbook’la Gülüyor

92 views
0
PAYLAŞ

Teknoloji devi Apple’ın ince bir formda olan Macbook bilgisayarıyla yüzü gülüyor. Apple diğer şirketlere göre çok daha fazla sevkiyat gerçekleştiriyor.

Bilgisayar sektöründe işler yolunda gitmese de bu durum görünüşe göre Apple’ı etkilemiyor. Çeşitli araştırma şirketleri tarafından yapılan araştırmaya göre dünya üzerinde diğer teknoloji firmalarının gerçekleştirdiği bilgisayar sevkiyatında önemli bir düşü gözlenirken Apple’da ise tam tersi bir durum görülüyor.

Yapılan araştırmaya göre Apple’ın 2017 yılının ikinci çeyreğinde gerçekleştirdiği dizüstü bilgisayar sevkiyatı bir önceli yılın aynı dönemi baz alındığında yüzde 17.1 artış gösterdi. Bu artışın nedeninin 12 inç büyüklüğündeki MacBook bilgisayarların kullanıcılar tarafından çok tercih edilmesi gösteriliyor.

Apple’ın bilgisayar alanındaki bu artışıyla birlikte dizüstü bilgisayar pazarında en çok sevkiyat gerçekleştiren dördüncü marka olan Asus’a iyice yaklaşmış oldu. Ayrıca çeşitli araştırma şirketlerinin artık kullanıcıların dizüstü bilgisayarları tercih etmediği ve dizüstü bilgisayar satışlarının iyice düşeceğini rapor etmesinin ardından Apple’ın dizüstü bilgisayar alanında yükselişe geçmesi Apple’ın ne kadar başarılı bir politika izlediğini gösteriyor.

Son olarak TrendForce şirketi Apple’ın dizüstü bilgisayar pazarındaki geleceğini de oldukça parlak görüyor. Apple’ın bu yılın üçüncü çeyreğinde de çift haneli bir büyümeyle geçireceği düşünülüyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK