Apple Nazi Temalı Ve Irkçılık İçeren Platformlardan Çekildi

Apple Nazi Temalı Ve Irkçılık İçeren Platformlardan Çekildi

94 views
0
PAYLAŞ

Teknoloji devi Apple’ın son zamanlarda bir hayli popüler hale gelen ödeme yöntemi Apple Pay ırkçılık ve Nazi sempatizanlığı yapan sitelerden çekildi.

Apple’un büyük kolaylık sağlayan yeni nesil ödeme yöntemi Apple Pay artık bazı platformlarda kullanılmayacak. BuzzFeed’in haberine göre Apple almış olduğu bir kararla artık Nazi temalı ve ırkçılık yapan sitelerde kendi ödeme yöntemi olan Apple Pay’ın kullanımına izin vermeyecek. Geçtiğimiz günlerde yaşanan Charlottesville olayının ardından Apple Pay’in kullanım şartlarını güncelleme kararı aldı. Apple’ın yeni kullanım şartlarına göre artık Apple Pay ırkçı ve Nazi yandaşı ürün satan ya da bu alanlarda propaganda yapan sitelerde ödeme yöntemi olarak kullanılamayacak.

Apple’ın ödeme konusunda Apple Pay ile birlikte yeni bir oyunucu olduğu düşünülünce böyle bir hamleyi daha yeni yapmış olması muhtemel. Bilindiği gibi daha önce de ünlü ödeme sağlayıcısı PayPal’de böyle bir olayla karşılaşmış ve sonrasında kendi şartları güncellemiş ve Apple gibi ırkçı ve nazi propagandası yapan sitelerden ödeme almamaya başlamıştı. Bakalım ilerleyen günlerde Apple Pay’e yeni kurallar eklenecek mi?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK