Apple HomePod Ürününden Pek Ümitli Değil

Apple HomePod Ürününden Pek Ümitli Değil

70 views
0
PAYLAŞ

Apple’ın aralık ayında satışa çıkartacağı yeni nesil ev içi hoparlörü HomePod’u daha çıkmadan Apple’ın HomePod satışlarından ümitli olmadığı ortaya çıktı.

Teknoloji devlerinin artık kullanıcılarına kendi akıllı hoparlör ürünlerini sunuyor. İçlerinde sanal asistan barındıran bu hoparlörlerle kullanıcılar diledikleri müzikleri dinleyebiliyor ve internet üzerinden istedikleri şeyi bu hoparlörler yardımıyla arayabiliyor.

Google ve Amazon gibi dev şirketler kendi akıllı hoparlörlerini kullanıcılarına sunmuşken Microsoft ve Harman’da bu hoparlörler üzerinde çalışıyor. Bu durum karşısında kendi akıllı hoparlörünü geliştirmeye başlayan Apple haziran ayında HomePod ürününü tanıtmıştı. Apple’ın aralık ayında satışa sunacağı HomePod ürünüyle birlikte kullanıcılar Apple’ın Siri’sine evlerinde başka herhangi bir cihaz olmadan erişebileceklerdi. Ancak Apple’ın HomePod ürünü için 350 dolarlık bir fiyat etiketi sunması pek çok kullanıcının tepkisini çekmesiyle birlikte Apple’ın da HomePod satışlarından pek bir şey beklemediği ortaya çıktı.

Hali hazırda satışta olan Google Home ve Amazon Echo hoparlörlerinin satış fiyatları 150 doalr ile 170 dolar arasında değişirken Apple’ın ürününün iki kat pahalıya satılması elbette ki kullanıcıların diğer alternatiflere yönelmesine neden oluyor.

Apple’ın her zamanki katı fiyat politikasının HomePod ürününde de bulunacağını dile getiren analistler Apple’ın herhangi bir fiyat düşürme gibi bir politika izlemesini beklemiyor. Başlangıçta 500.000 adetlik bir HomePod siparişi veren Apple’ın da HomePod ürününden pek bir şey beklemediği görülüyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK