Wi-Fi Bağlantısından 100 Kat Daha Hızlı Kablosuz İnternet Bağlantısı Bulundu

Wi-Fi Bağlantısından 100 Kat Daha Hızlı Kablosuz İnternet Bağlantısı Bulundu

90 views
0
PAYLAŞ

Mobil cihazların artık hayatımızın her anında yer almasıyla birlikte çok daha önemli hale gelen Wi-Fi bağlantı noktasından 100 kat daha hızlı olan yeni bir kablosuz bağlantı çeşidi bulundu.

Amerika’da bulunan Brown Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre Wi-Fi bağlantı noktasından çok daha hızlı yeni bir kablosuz bağlantı türü keşfedildi.

Brown Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından yürütülen yeni nesil kablosuz ultra hızlı internet testleri başarıyla sonuçlandı. Araştırma sonucunda Wi-Fi bağlantı noktasından 100 kat daha hızlı olan yeni bir internet bağlantı noktası bulundu.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan yetkililer “Geleneksel mikrodalga yerine terahertz ile video sinyali gönderdik. Bu da saniyede 50 gigabyte’a takabül ediyor. Bir çok bağlantı noktası arasında erişilebilen en yüksek hız ise saniyede 500 megabyte” açıklamasında bulundu.

Araştırmaların başındaki isim olan Profesör Daniel Mittleman “ Terahertz iletişim sistemini kullanarak ilk kez veri alışverişi sağladık. Bu yeni yöntem kablosuz internetin geleceğinde çok etkili bir yöntem olmaya aday”  açıklamasında bulundu.

Günümüzde yaygın bir şekilde ses ve data için mikrodalga sinyalleri kullanılıyor. Ancak bu yeni yöntemle birlikte sinyaller farklı bir şekilde gönderilecek. Konuyla ilgili olarak Natura Commnuications’ta yer alan bir makalede bu yeni yöntemin 10 gigabitlik bir veri akışını tamamen sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdiğini ancak 50 gigabitlik bir veri de az da olsa ufak sorunların olduğu dile getirildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK