USB 3.2 Tüm Hızı İkiye Katlıyor

USB 3.2 Tüm Hızı İkiye Katlıyor

119 views
0
PAYLAŞ

Hayatın artık bir parçası haline gelen ve herkesin çantasında, cebinde, cüzdanında veya yanında yer alan USB yepyeni standartlar ve yeni özelliklerle birlikte karşımıza çıkıyor. USB 3.2 ismi verilen yeni standartlar ile birlikte bilinen tüm veri hızları 2 katına çıkıyor.

En son 3. nesil geliştirmelerinden sonra da büyük bir aşama kaydeden USB araştırmalarını bırakmayarak çok daha farklı bir boyuta kendini taşımayı başarmış. Son çıkarılan USB 3.1 standardını ikiye katlayan 3.2 standardı veri transfer hızını 20 Gbps‘ye kadar çıkarabiliyor. Bundan sonra elektronik aletlerde çok hızlı ve kısa süre içerisinde yüksek veri aktarımları yapılabiliyor olacak. En son geliştirilen ürünlerde USB üzerinden taşınabilir cihazları şart edebilme özelliği de gelmişti. 3.2 versiyonu belirtilen hızlarda veri transferine izin verirken çok daha hızlı bir şekilde şart etmek içinde kullanılabiliyor olacak.

1 sene içerisinde kavuşacağımız yeni sistem bu süre zarfında daha ne kadar geliştirilebilir veya neler eklenebilir bilinmez ancak şuan elimizde bulunan 3.1 ve 3.1 Gen 2‘yi kullanmaya devam edeceğiz gibi görünüyor. Umarım en kısa süre içerisinde hayatı kolaylaştırmaya yarayan bu ürünleri de raflarda uygun fiyatlara bulabileceğiz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK