Seagate’ten 64 TB’Lık Yeni SSD

Seagate’ten 64 TB’Lık Yeni SSD

99 views
0
PAYLAŞ

Depolama sektörünün öncülerinden SeaGate, yüksek kapasiteye sahip yeni AIC SSD‘sini tanıtarak yepyeni bir okuma değerini de beraberinde sundu. Veri merkezlerine hitap etmekte olan yeni SSD ve farklı 2 SSD çözümü ile birlikte Seagate piyasaya ciddi oranda hakim olmak istiyor diyebiliriz.

64 TB kapasiteye sahip olan sürücü de birden fazla M.2 SSD bulunuyor ve AIC çözümü içinde RAID konfigürasyonu ile birlikte çalışan 8 adet M.2 SSD barındırmakta olan model 13 GB/s gibi yüksek bir okuma hızına çıkabilmekte.

Bunun dışında firma tarafından Nytro 5000 ve Nytro 3000 isimli iki farklı yeni katı hal sürücü de tanıtıldı 5000 modeli NVMe arayüzünü kullanmakta olan SSD 2 TB kapasiteye sahip ve düşük güç tüketimi sağlıyor. Ayrıca veri madenciliği ve çevrimiçi işlemlerin işlenmesinde de pay sahibi olacak. Diğer model Nytro 3000 ise SAS SSD’leri ise eski tip çözüme göre 4 kat kapasite arttırımına sahip ve yüksek performans veren bir ürün olmuş. 15 TB kapasiteye sahip ve dual – port 12 GB/s sas arayüzü içinde 2200 MB/s okuma hızına kadar çıkabiliyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK