Microsoft Surface Olumsuz Not Aldı

Microsoft Surface Olumsuz Not Aldı

98 views
0
PAYLAŞ

Microsoft’un yeni nesil tablet bilgisayarı olan Surface’e önemli kuruluşun okuyucuları olumsuz puan verdi.

Ünlü değerlendirme platformu olan Consumer Reports Microsoft’un Surface’leri hakkında verdiği tüm olumlu geri bildirimleri geri çekti. Tüketici gözlemcisi ve ürün inceleme firması olan Consumer Reports’un bu tarz bir hamle yapmasının nedeni Microsoft Surface’lerinin uzun vadede kullanıcılara güvenlik sorunları doğurması olarak gösterildi.

Consumer Reports’un açıklamasında ayrıca Microsoft’un Surface ürünleri kullanıldığı ikinci yıldan itibaren kullanıcılarına çeşitli sorunlar çıkartmaya başlıyor ve bu sorunlar bir süreden sonra çekilmez düzeye ulaşıyor. Consumer Report olumlu bildirimlerini geri çektiği Surface’ler arasında Surface Pro ve Surface Laptop’u da dahil edildi.

Consumer Reports’un bu hamlesinin aslında bir başka önemli tarafı da şu ki Consumer Reports uygulaması tamamen tüketici verilerinden oluşuyor. Yani Consumer Reports’un bu kararının ardından tamamen kullanıcılar bulunuyor.

Bu veriler kullanıcılar tarafından oluşturulduğu ve herhangi bir editör ya da analistler tarafından oluşturulmadığı için Microsoft’un bu hamleyi çok doğru analiz etmesi ve Surface’leri buna göre şekillendirmesi gerekiyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK