Microsoft Intelli Mouse Explorer’a Yenilik

Microsoft Intelli Mouse Explorer’a Yenilik

Çok büyük bir yazılım şirketi olan Microsoft, donanım tarafında da muhteşem işler yapan bir şirket. Microsoft daha çok Surface modellerle gündemde olan bir firma olsa da, bir zamanların efsanesi olan IntelliMouse Explorer fare modelini geri getirme hazırlıklarına başladı.  

154 views
0
PAYLAŞ

Çok büyük bir yazılım şirketi olan Microsoft, donanım tarafında da muhteşem işler yapan bir şirket. Microsoft daha çok Surface modellerle gündemde olan bir firma olsa da, bir zamanların efsanesi olan IntelliMouse Explorer fare modelini geri getirme hazırlıklarına başladı.  

Microsoft IntelliMouse Explorer satışının olduğu dönemde “statü sembolü” olarak tanımlanmış ve beş sene önce üretiminin durdurulma kararı alındığında kullanıcılarının stok yaptığı model, modernize edilerek yeniden bilgisayar dünyasına adımını atmaya hazırlanıyor. Yeni adı “Microsoft Classic IntelliMouse” olan fare aslında tamamen IntelliMouse Explorer 3.0 tasarımı üzerine kurulacak. Microsoft Classic IntelliMouse, orijinal versiyonuyla kısmen aynı tasarımda olacak yalnızca içine yerleştirilen sensorü; 3200 DPI seviyesindeki hassasiyet sunacak ve eski havasının bozulmaması içinde kablolu olacak. Microsoft Classic Intelli Mouse üzerinde ekran kaydırma tekerleği, yanlarında iki tane programlanabilir tuş bulunacak. Bu efsane modelin yeniden piyasaya sunulması kullanıcılarını çok mutlu edecek.

Microsoft Classic IntelliMouse siyah ve grinin karışımından meydana getirilip, arkasında bulunan LED aydınlatma ile de yeni bir görüntü meydana getirmektedir. Kullanıcılarına sağ ve sol elleriyle kullanma şansı verecek olan bu efsane model, başlangıcının gerçekten çok başarılı bir donanım olduğunu ve bu başarısından dolayı da satış için piyasaya sunulduğu an hemen tükeneceğini aşikar kılmaktadır.

Yeni modelin ne zaman çıkacağı ve fiyatının ne olacağı konusunda firma şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmamıştır.

Microsoft hayranları için bugün büyük bir gün. Windows Mixed Reality başlıkları satışa sunuldu ve Windows 10 Fall Creators Update bugün itibariyle bugün dağıtılmaya başladı. Ve Microsoft bu yaptığı yenilikler yanında yeni surface modellerinin de tanıtımını yaptı.

Yeni Surface Book 2, 13 inç ve 15 inç’lik modelleriyle, yaklaşık iki yıl önce tanıtımını yaptığı Surface Book modelinden çok daha hızlı ve güçlü durumda. 13 inç olan Surface Book 2 modeli kullanıcı isteğine bağlı olarak Nvidia GTX 1050 GPU ve 8. Nesil dört çekirdek intel core i7 işletim sistemiyle kullanılacak.  Modellerin fiyatları özelliklerinin durumuna göre değişim göstermekle beraber en basit hali 1.999 dolardan başlıyor.

Surface Book 2 15 inç model ise canavar olarak adlandırılabilir ve Nvidia GeForce GTX 1060 GPU ile kullanım imkanı sağlıyor. Modelde entegre grafik seçeneği ile Core i5 seçenekleri yer alıyor. Modelin fiyatı 2499 dolar civarlarında seyrediyor.

15 inç Surface Book 2, Microsoft firmasının yaptığı bir açıklamaya göre ilk Surface Book’ a kıyasla beş kat daha hızlı ve güçlü. Modelde bir fan bulunmakta.

Pil ömrü 17 saat olan bu yeni modelin bu özelliği en çok ilgi çeken ve merak uyandıran özelliği. Tablet olarak kullanılabilen bilgisayarı 360 derece döndürebilmekte mümkün. Surface Book 2 bu özelliklerinin yanında tablet modundayken 5 saat kullanım sağlamasıyla beraber; Bluetooth 4.1, USB-C, USB-A, SD kart girişi, Surface connect,kulaklık girişi, 5 MP ön kamera, 8 MP arka kamera özelliklerinin yanında arkadan aydınlatma klavyesiyle de kullanım imkanı sunuyor. 

Microsoft şirketi yeni modelinde, ekran olarak 267 PPİ Pixelsense ekran özelliğini kullanmayı sürdürüyor. Surface Pro’da kullanılan LTE model bekleyen kullanıcılar hayal kırıklığına uğrayabilir çünkü firma, LTE destekli bir model şu an için planlamadıklarını açıkladı.

Ön siparişlerinin 9 Kasım’da açılacağı Surface Book 2 modeli, Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre 16 Kasım satışa sunulacak.  13 inç dGPU özellikli olan model fiyatı 1999 dolardan, 15 inç’lik modellerin fiyatları ise 2499 dolardan başlayacağı bildirildi. Türkiye’den de birçok ön sipariş alan yeni modeller için kısa süre içerisinde büyük bir satış rakamına ulaşılabileceği ve hatta firmanın yedek bir banttan daha üretime başlaması gerektiği teknoloji meraklıları arasında konuşuluyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK