Intel, Cetvel Şeklinde Olan Yeni SSD’ler Üretiyor

Intel, Cetvel Şeklinde Olan Yeni SSD’ler Üretiyor

121 views
0
PAYLAŞ

Mekanik diskler yerine yavaş yavaş SSD disklere geçişler başladı. Kurumsal pazara yönelik olarak tasarlanan bu yeni teknoloji diskler 1 Petabayt boyutunda ki veriyi tek bir çekmeceye sığdırabiliyor olacak. Şuan kullanılan diskler ile yeni SSD’ler arasında yaklaşık 5 kat alan kaplama farkı ve veri depolama farkı bulunuyor. Şuan ki diskler ile yeni SSD gibi bir performans elde edebilmek için 5 tane eski mekanik diskin yan yana getirilmesi gerekirken yeni SSD sayesinde hem elektrik hem de yer tasarrufu sağlanıyor olacak.

Intel Ruler SSD ismi verilen yeni diskler cetvel formunda olarak üretilecek olup daha önceki 3,5 ve 2,5 inçlik kutuları raflara gönderecek. Cetvel şekli hem tasarımsal anlamdaki verimsizliği de yok ekmiş olacak. En az alan kaplayarak çok az bir soğutma ihtiyacı taşıyan bu cetvel SSD’ler depolama alanları açısından da şuan kullanılmakta olan tüm SSD’lerden daha fazla veri alabiliyor.

Günlük bilgisayarlar için henüz bu teknoloji biraz uzak olsa bile sunucuların veriminin artması sayesinde günlük kullanımında hızlanacağı ve internet kullanımının ucuzlaması gibi sonuçlar ortaya çıkıyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK