E-Klavye TSE Tescili Aldı

E-Klavye TSE Tescili Aldı

109 views
0
PAYLAŞ

F klavyenin çıkışından tam 62 yıl sonra yeni milli klavyemiz E klavye Türk Standartları Enstitüsü tarafından tescil aldı. 10 parmak klavye yazım ilkelerine uygun olarak tasarlanmış olan ve Türkiye’nin yeni milli klavyesi E klavye sağlık ve konfor açısından kullanıcılarına birçok avantaj sağlayacak.

Klavyenin yaratıcısı Mahmut Ekşioğlu yeni milli klavyemizin ileri teknoloji harikası olduğunu ve deney ile matematiğe dayalı olarak tasarlanarak dünyada ki en bilimsel klavye olduğunu açıkladı.

F klavye ve Q klavye’den çok daha hızlı olan ve daha sağlıklı, ergonomik ve rahat olan E klavye yapılan testlerde harf dağılımı bakımından parmak hızı ve hareket kabiliyetine göre tasarlanmış. E Klavye, F klavye’ye göre %2 daha hızlı olurken, Q klavye’ye göre %25 daha hızlı bir sonuç almış. Yapılan testler yarım saatlik kullanımlar sonucu ortaya çıkarken çok daha uzun kullanımlarda bu yüzdelerin de arttığı ortaya çıkmıştır. El, kol ve bilek açısından hiçbir riski bulunmayan E klavye aynı zamanda yazım yükünü parmak kapasitelerine göre dağıtarak yakın bir zaman içinde en çok satılan klavye olmayı hedefliyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK