Dubai’de Artık Hoverbike’lı Polisler Görülecek

Dubai’de Artık Hoverbike’lı Polisler Görülecek

Dubai'de ay başında düzenlenen Körfez Bilgi Teknolojisi Fuarı sırasında Rus Hoversurf şirketi tarafından tanıtılan ve polis teşkilatının kullanımına sunulması planlanan uçan bisikletler kısa süre içerisinde tüm polislere dağıtılacak.

67 views
0
PAYLAŞ

Dubai’de ay başında düzenlenen Körfez Bilgi Teknolojisi Fuarı sırasında Rus Hoversurf şirketi tarafından tanıtılan ve polis teşkilatının kullanımına sunulması planlanan uçan bisikletler kısa süre içerisinde tüm polislere dağıtılacak.

Dubai polisleri suçluları yakalamak için bundan sonra uçan bisikletleri kullanacaklar ve Hoverbike adı verilen bu yeni donanımları ile birlikte tam 5 metre yükseğe kadar çıkarak 70 km gibi bir hıza kavuşabilecekler.

Şuan için ürün ile ilgili en büyük teknik sıkıntı ise şarj süresinin sadece 25 dakika kadar gidebilmesi. Kısacası polislerin bir suçluyu yakalayabilmek için çok sınırlı bir zamanları bulunuyor olacak.

Aynı zamanda Hoverbike’da bulunan bir diğer sıkıntı ise pervane kısımlarında hiçbir koruma bulunmaması. Bu ise hem polisleri hem de etraftaki sivillerin ağır bir şekilde yaralanmasına yol açabilecek kötü bir durum diyebiliriz.

Polis teşkilatı tarafından yapılan açıklamada ise Hoverbike’ların günlük kullanımda değil trafik sıkışıklığı bulunan bölgelerde kaçmaya çalışan suçluların takip edilebilmesi ve yerlerinin saptanması için kullanılabilecek olduğunun altı çizildi.

Hoversurf tarafından yapılan açıklamada ise ürünün çeşitli donanımsal farklılıklarının bulunduğu ve bu modellerinde geliştirme süresinde olduğu kısa süre içerisinde üretilmeye başlanacak yeni modellerde görülen tüm teknik sıkıntıların giderileceği bildirildi.

Hem şarj süreleri olarak hem de pervanelerin üst kısımlarına koyulacak korumalar sayesinde ürünler çok daha kullanışlı ve güvenli bir hale dönüştürülmüş olacak.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK