Corsair’in En Hızlı SSD Sürücüsü Beğeniye Çıktı

Corsair’in En Hızlı SSD Sürücüsü Beğeniye Çıktı

100 views
0
PAYLAŞ

Corsair bir süredir SSD sektöründe bir pazar yakalamaya çalışıyor. Şuana kadar geliştirdikleri en hızlı sürücüleri Neutron NX500 SSD kullanıcıların beğenisine çıktı.

Uzun bir süredir bilgisayar bileşenleri ve soğutucuların üzerinde ürünler çıkarak Corsair firması depolama sektöründe de adından söz ettirmeye çalışıyor. En hızlı SSD olarak lanse edilen yeni model M.2 formatında ve de NVMe PC x4 bağlantısı ile sunuldu. Okuma hızı 3 GB/s ve yazma hızı da 2.4 GB/s seviyesine kadar ulaşabilen SSD firma tarafından bugüne kadar üretilmiş olan en hızlı SSD sürücüsü oldu.

Phison E7 kontrolcüsü olan ve 4 çekirdek, 8 NAND bellek kanalından oluşan sürücü, hatalı sayfaları düzeltmeye yarayan SmartECC ve blokları düzenli olarak temizleyen SmartRefresh ile birlikte yer alıyor. Aynı zamanda güç kayıplarının önüne geçen SmartFlush özelliği de bulunuyor. AMD’nin AM4 ve Intel’in 100, 200, x99 ve x299 çipsetlerini de destekleyen sürücü 400 GB ve 800 GB kapasiteleri ile birlikte satışa sunulacak. 400 GB 370 Euro‘dan 800 GB ise 760 Euro‘dan kullanıcılarına verilecek.

 

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK