Asus’tan Bir Anakart Canavarı X399 Zenith Extreme

Asus’tan Bir Anakart Canavarı X399 Zenith Extreme

124 views
0
PAYLAŞ

AMD‘nin uzun zamandır beklenen yüksek performansa sahip kaslı ve zengin özellikleri olan anakart modeli artık kullanıcıları için hazır hale geldi. Ryzen’in çok övülen 12 ve 16 çekirdekli işlemcileri sadece x399 çipsetli anakartlar ile çalışacak ve bu da satışların çok büyük olacağını gösteriyor.

Ürün rakiplerinin birkaç adım ilerisinde yapılmış ve devasa boyutlarda ısı dağıtıcılara sahip. Aynı zamanda RGB ışıklandırma sistemi de ayrı bir hava katmış diyebiliriz. 60+4 PCle hattına sahip olan Threadripper işlemcileri için 4 adet PCle x16 slotu bulunuyor. Kısacası 16x+16x+8x+8x dizilimi yaparak 4 ekran kartı ile kullanmak mümkün konuma gelmiş. Ayrıca ASRock entegresi olduğu için 10Gbit’lik bir ethernet kartı da kutu ile birlikte veriliyor olacak. M.2 adaptörü de gene eklenen güzel özelliklerden bir diğeri.

Anakart biraz büyük olduğu için her kasaya sığmayacak gibi görünüyor ancak şüphesiz ki bu anakartı kullanacak birinin kasa boyutu ile ilgili bir sorunu da olmayacaktır. Ne kadar zamandır AMD‘nin bu anakart üzerinde çalıştığı bilinmiyor ama sonunda Intel ile kafa tutabilecek hatta ondan bir adım önde yeni bir anakart çıkmış görünüyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK