Alphacool’in Yeni SSD Soğutucusu Çok İddialı

Alphacool’in Yeni SSD Soğutucusu Çok İddialı

117 views
0
PAYLAŞ

SSD‘lerin kullanımı yaygınlaştıktan sonra neredeyse tüm firmalar bu ürünlere yönelik yeni soğutucular hakkında çalışmalar yapmaya başladılar. Soğutma çözümleri konusunda bilinen birçok firmanın yanında diğer firmalarda sektörde kendilerine bir yer bulmaya çalışıyorlar. Soğutucuların son geliştiricisi ise Alphacool oldu ve iddialı bir giriş yaptılar.

SSD’lerin ısınıp performansı yavaşlatmasını engellemek için son teknoloji yapılan soğutucular birebir yardımımıza koşuyor. Alphacool’un son soğutucusu M.2 SSD’yi PCle slotuna bağlamamıza yardımcı olacak. HDX – 2 ve HDX – 3 ismiyle iki farklı seçenekle karşımıza çıkan üretici firma HDX – 2 için pasif soğutma ve HDX – 3 için sıvı soğutmayı tercih etmiş. İki üründe SSD’yi çok düşük sıcaklarda çalıştırabiliyor. HDX – 3, HDX – 2’ye göre bir daha uzun olurken görevlerini başarıyla yapabiliyorlar.

Depolama konusunda ise 3900 MB/s gibi bir veri aktarım olanağı sunan ürünler şuan piyasadaki neredeyse tüm ürünlerin üstünde bir performans üretiyor. HDX – 2 40 Euro, HDX – 3 ise 80 Euro’dan kullanıcıların beğenisine çıkmış. Fiyat performans ilişkisine göre ciddi bir alıcı kitlesine ulaşması bekleniyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK